İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Hayat Emeklilik’ten sektörün ilk “FAİZSİZ KARMA” fonu 

Türkiye Hayat Emeklilik, Türkiye’nin ilk faizsiz karma emeklilik yatırım fonunu kurdu. “Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu” unvanı ile kurulan fon; yabancı hisse senedine de yatırım imkanı sunan ilk faizsiz emeklilik yatırım fonu olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Türkiye Hayat Emeklilik, katılımcılarına yeni yatırım fırsatları sağlamak için çalışmaya devam ediyor. Şirketin yeni emeklilik yatırım fonu olan “Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu” sektörde katılım teması ile bu perspektifte yatırım yapma imkânı sunan ilk emeklilik yatırım fonu olarak yatırımcılara sunuluyor.  

“Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu” ile faiz hassasiyeti olan katılımcılar; uluslararası katılım finans prensiplerine uygun birçok dünya devi şirketin hisseleriyle birikimlerine değer katma imkânı yakalayabilecek.

Bu fonun; yabancı hisse senetlerine de yatırım imkanı tanıyan ilk faizsiz karma fon özelliği taşıdığının altını çizen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, “Faiz hassasiyeti olan müşterilerimiz bu fon aracılığıyla kamu ve özel sektör kira sertifikalarına ek olarak altın ve yerli/yabancı hisse senetlerine eş zamanlı yatırım yapabilecek. Fonumuz; sektördeki hem ilk katılım karma hem de yabancı hisse senedi de içeren ilk faizsiz fon olma özelliğiyle, mevcut emeklilik yatırım fonlarından ayrışıyor” dedi.