İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TKYD’den “Yönetim Kurulu Üyeliğinde Finansal Farkındalık ve Yetkinlik” Eğitimi

Düzenlediği eğitim ve sertifika programları ile şirketlerde başarılı bir kurumsal yönetim yapısı oluşturmaya destek olmayı amaçlayan TKYD Enstitü, 29 Şubat’ta Yönetim Kurulu Üyeliği İçin Finansal Farkındalık ve Yetkinlik” eğitimini düzenleyecek. Eğitimde, yönetim kurulu üyeleri için finansal risk yönetimi, finansal analiz ve daha birçok önemli konu konuşulacak.

Kurumsal yönetim anlayışının ülkemizde tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi misyonuyla hareket eden ve 2003 yılında gönüllü bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD)’nin, 2005 yılından bugüne aralıksız olarak yürüttüğü eğitim faaliyetleri, 2022 yılı itibarıyla TKYD Enstitü çatısı altında devam ediyor.

Kurumsal yönetim ve ilgili alanlarda bilgi ve tecrübenin paylaşılması, bu sayede bireylerin sorumlu oldukları kurumlarda iyi uygulamaların geliştirilmesi için yürütecekleri çalışmalara ve uzmanlık alanları ile ilgili bireysel gelişimlerine katkı sunulması hedefleniyor.  TKYD Uluslararası Kurumsal Yönetim Enstitüsü 11 kategoride yaklaşık 56 farklı eğitim programı ile kurumsal hayatta sürekli gelişim vizyonuna katkı sağlıyor.

29 Şubat tarihinde 10.00-13.00 saatleri arası zoom üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecek eğitimin konuşmacısı ise;  TKYD Denetim Kurulu Üyesi, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Finansal Planlama ve Kontrol Direktörü Doğu Özden olacak.

Kimler Katılmalı?

Yönetim kurulu üyeleri ve adayları, iç ve dış denetim uzmanları, yatırımcı ilişkileri yetkilileri, finans ve ekonomi profesyonelleri, yaptığı işleri finans ve muhasebe temelinde anlamlandırma ihtiyacı duyan tüm yöneticiler eğitime katılabilir. Eğitim içeriğinde; Yönetim kurulu üyesi için finansal risk yönetimi, bütçe planlaması, finansal tablo analizi, faiz ve faiz oranı kavramı, pasif gelir oluşturmak, aktif ve pasif varlıklar, yatırım araçları, sermaye yönetimi, acil durum fonu oluşturma, borçlar, birikimler, yatırım, finansal güvenlik ve daha pek çok önemli konuya yer verilecek.