İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Schneider Electric ve OsiyoTech, Özbekistan Pazarında Endüstriyel Gelişim için İş Birliği Yaptı

Schneider Electric, Özbek BT ürün geliştiricisi OsiyoTech ile stratejik bir iş birliği anlaşması imzaladı. Böylece OsiyoTech, ülkedeki ilk resmi Schneider Electric Sistem Entegratörü oldu.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Özbekistan’da faaliyet gösteren ve yeni nesil teknolojiler alanında çözüm sunan OsiyoTech ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu iş ortaklığıyla birlikte, Özbekistan pazarında endüstriyel ilerleme ve otomasyon başta olmak üzere güçlü bir gelişime hizmet edilmesi hedefleniyor.

Bu yeni iş ortaklığını değerlendiren ve Özbekistan’ın Orta Asya’daki stratejik önemini vurgulayan Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Endüstriyel Otomasyon Genel Müdür Yardımcısı Kerem Barlak, “Güç yönetimi ve otomasyon alanında dijital çözümler sunan bir lider olarak, vizyonumuzu ve önceliklerimizi paylaşan ortaklara değer veriyoruz. Bu nedenle Schneider Electric olarak, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konusunda benzer şekilde kararlı olan şirketlerle ortaklık kurmaya odaklanıyoruz” dedi

Schneider Electric Orta Asya Endüstriyel Otomasyon Direktörü Eldar Akhmetshin ise “OsiyoTech, Özbekistan’daki ilk resmi Schneider Electric Sistem Entegratörü oldu. Bu iş birliğinin gelecekte karşılıklı olarak faydalı ve üretken ortaklıkların temelini atacağından eminiz” şeklinde konuştu.

Schneider Electric ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin, iki şirketin ortak ekosistemini genişletmelerine ve Özbekistan’daki projeler için yüksek kalitede dijital çözümler sunmalarına hizmet edeceğini ifade eden OsiyoTech CEO’su Savlat Tolibov; “Schneider Electric ile iş birliği içinde hayata geçirmeyi planladığımız en önemli projelerden biri madencilik, metalürji, petrol ve gaz endüstrilerindeki yeni tesislerde üretim yönetimi için kapsamlı bir dijital çözüm geliştirmek. Eminim ki bu tür projelere katılımımız sadece kendi sipariş portföyümüzü artırmakla kalmayacak, aynı zamanda ülkemizin refah seviyesinin yükselmesine de katkıda bulunacaktır” dedi.

2023 yılında kurulan OsiyoTech, SEG Enera Group’un büyük çaplı projelerini hayata geçiriyor. Portföyünde endüstriyel otomasyon, bilgi güvenliği, büyük veri analitiği ve makine öğrenimi sistemlerinde iş süreçlerini yönetmeye yönelik 30’dan fazla çözüm bulunuyor.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz. 

www.se.com