İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pronet Solar’la evinde ve iş yerinde enerjine güven!

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, son yılların yükselen trendi akıllı ev konseptinin önemli bir bileşeni olan solar enerji sistemini ürün gamına ekledi. Pronet, ülkemizde evdeki ve iş yerindeki hayatı kolaylaştıran, güvenlik ve enerji hizmetini aynı çatı altında birleştiren tek firma. Yaşam alanlarının enerjisini, şebekeden bağımsız şekilde güneşten almasını sağlayan Pronet Solar, çevre dostu yapısının yanı sıra elektrik giderlerinde de tasarruf imkanı sunuyor. Pronet Solar,  Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu ile entegre de çalışabiliyor.

Akıllı ev teknolojisi ve güneş enerjisi sistemleri, enerji verimliliğini artırmak, enerji maliyetlerini düşürmek ve çevresel sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla bir araya getirilebilecek önemli bileşenler. Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, bu iki teknolojiyi ülkemizde ilk kez bir araya getiriyor ve  Pronet Solar ile yenilenebilir enerjiyi yaşam alanlarının tam kalbine taşıyor.

Tamamen doğadan sağlanan bir enerji sistemi sunan Pronet Solar, şebekeden bağımsız elektrik üretimi dışında elektrikli araç şarj üniteleri ya da ısı pompaları gibi pek çok fonksiyonla  verimli, tasarruflu ve pratik bir sistem yaratıyor. Pronet Solar, kullanıcıların kendi temiz enerjisini düşük maliyetle üretmesini sağlarken dövize endeksli enerji maliyetlerinden tasarruf sağlayan bir yatırım aracı olarak ev ve iş yerlerinin değerini artırıyor.

Pronet Solar, Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu ile entegrasyon kabiliyeti sayesinde güneş enerjisinden elektrik üretimi dışında güvenlik, kamera, akıllı ev otomasyon çözümleri, elektrikli araçlar için şarj istasyonları, enerji depolama sistemleri için batarya çözümleri gibi teknolojilerin cep telefonu aracılığıyla tek bir platform üzerinden izlenip yönetilebilmesini sağlıyor. Hibrit inverter teknolojileriyle maksimum güç ve öz tüketim verimliliği sunan Pronet Solar; enerji tüketimini, ışıkları, ısıyı ve daha fazlasını optimize ediyor. Pronet Solar, yepyeni bir ekosistem yaratan tüm bu nitelikleriyle kullanıcılarını geleceğin teknolojisi ile tanıştırıyor.

Pronet’in uzman mühendis kadrosu, ev ve iş yerleri için en doğru sistemi belirliyor ve proje tasarımını gerçekleştiriyor. Uzman teknik kadrosuyla tüm izin, kurulum, işletim ve bakım süreçlerinde deneyimli ekipleriyle anahtar teslim proje yönetimi yapan kuruluş, 28 yıllık tecrübesinin getirdiği güçlü servis organizasyonu sayesinde Türkiye’nin her yerine ulaşıyor.

Karbon ayak izinin azaltılmasını destekleyen çevre dostu teknoloji

Pronet teknolojileri hakkında konuşan Pronet Finanstan ve Solar’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Görkem Ataç, “2014 yılında piyasaya sürdüğümüz Pronet Plus akıllı güvenlik hizmetini 2022 yılında Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu haline getirerek güvenlik merkezli zengin bir ekosistem yarattık. Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu, interaktif güvenlik ve görüntüleme teknolojileri, akıllı ev çözümleri ve enerji yönetimini içeren Türkiye’nin ilk interaktif akıllı güvenlik sistemi. Ülkemizde buna muadil bir sistem yok. Talep edildiği gibi kişiselleştirilebilen, cep telefonlarıyla entegre çalışan ve uzaktan kontrol sağlayan sistemlerin alanını genişletmeyi sürdürüyoruz Düşük maliyetli yeşil enerji üreten yeni teknolojimiz Pronet Solar ile kullanıcılarımızın kendi enerjilerini üretmelerini sağlıyoruz. Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu ile entegre çalışabilen Pronet Solar, sürdürülebilir enerji ile karbon ayak izinin azaltılmasını destekleyen çevre dostu bir teknoloji. Kullanıcıların  şebekeden bağımsız bir biçimde elektrik enerjisi üretmesini sağlayan teknolojimiz, elektrik giderlerinde yarattığı tasarrufla ayrıca fatura dostu. Öte yandan bu teknolojiyle yeni bir iş kolu yaratmış olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Hem genel müdürlük hem de bayi yapılanmamız için tüm Türkiye’de yeni istihdam olanakları sağlayacağız” ifadelerini kullanıyor.

Pronet Solar İş Birimi Direktörü Efe Kökçü ise, “Güneş enerjisi artık dünyadaki en ucuz enerji kaynağı durumunda olup yükselen enerji maliyetleri, iklim krizi ve elektrikli araçların hayatımıza hızla girmesiyle enerji dönüşümünün omurgasını oluşturmakta. Ülkemizde de bireylerin ve ticari işletmelerin güneş enerjisine çok yoğun talebi var. Türkiye Ulusal Enerji Planı’na göre, ülkemizin kurulu güneş enerjisi kapasitesi gelecek yıllarda daha da artacak. Pronet olarak, Pronet Solar markamızla bu dönüşümün önemli bir parçası olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Ev ve iş yerlerine yönelik tüm Türkiye’ye yayılmış profesyonel hizmet anlayışını, servis garantisini ve en iyi müşteri deneyimini güneş enerjisi sistemleri kurulumuyla da sürdürdüklerini ifade eden Efe Kökçü, “Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, bu sistemler kurulduktan sonraki yıllarda yüzde 80 oranında sahipsiz kalıyor. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlarda tasarruf sağlayan güneş enerjisi sistemlerinde hem bakım hem de verimlilik kaybının olmaması için sistemlerin satın alındığı firmaların uzun vadede ulaşılabilir olması son derece önemli.

Pronet, 28 yılı aşan tecrübesinin yanı sıra yaygın ve hızlı servis ağıyla kurulumunu ve bakımını yaptığı teknolojilerin uzun süre verimlilik kaybı olmadan kullanılabilmesini sağlıyor. Bu sayede Pronet,  müşterilerinin sistem güvenliğini ömür boyu güvence altına alıyor” sözlerini kaydetti.