İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halka Açık Şirket Genel Kurulları ve Elektronik Genel Kurul Hakkında Bilinmesi Gerekenler Bu Eğitimde Konuşulacak

Düzenlediği eğitim ve sertifika programları ile şirketlerde başarılı bir kurumsal yönetim yapısı oluşturmaya destek olmayı amaçlayan TKYD Enstitü, 19 Mart’ta “Halka Açık Şirket Genel Kurulları – Elektronik Genel Kurul: Genel Kurul Öncesi, Anı ve Sonrası Tüm Süreçler, SPK ve İlgili Mevzuat Uyarınca Yapılması Gereken Bildirimler”  başlıklı eğitimini düzenleyecek. Eğitimde genel kurul öncesi yapılması gerekenler, gündem ve bildirimler, genel kurul günü yapılması gerekenler ve daha birçok konu konuşulacak.

Kurumsal yönetim anlayışının ülkemizde tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi misyonuyla hareket eden ve 2003 yılında gönüllü bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD)’nin, 2005 yılından bugüne aralıksız olarak yürüttüğü eğitim faaliyetleri, 2022 yılı itibarıyla TKYD Enstitü çatısı altında devam ediyor.

19 Mart tarihinde 10.00 – 13.00 saatleri arası zoom üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecek eğitimin konuşmacısı ise Ümit Yayla Avukatlık Bürosu Ortağı Ümit Yayla ve MKK Hukuk Hizmetleri Direktörü Özgür Bülbül olacak.


Kimler Katılmalı?

Yatırımcı ilişkileri uzmanları, avukatlar, raporlama bölümü çalışanları, şirket sekreterleri, hukuk, mali işler ve finans birimlerinin ilgili çalışanları eğitime katılabilir.

Eğitim içeriğinde; Genel kurul öncesi yapılması gerekenler, gündem ve bildirimler, genel kurul günü yapılması gerekenler, gerekli bildirim ve raporlamalar, elektronik genel kurul demo gösterimi, uygulamalı anlatım ve daha pek çok önemli konuya yer verilecek.


TKYD üyelerine %30, aynı kurumdan 3 ve üzeri katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.

Kayıt ve detaylı bilgi için: enstitu@tkyd.org