İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galata Business Angels’ın yeni başkanı Varol Civil oldu

Türkiye’nin ilk melek yatırım ağı Galata Business Angels’a (“GBA”) liderlik edecek yeni isim belli oldu. Girişim ve yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Galata Business Angels’ın yeni başkanı Varol Civil oldu.

Potansiyeli yüksek girişimcilerle en deneyimli yatırımcıları buluşturarak başarılı dijital girişimcilik hikayelerinin çıkmasını sağlayan Türkiye’nin ilk melek yatırım ağı Galata Business Angels, kâr amacı gütmeyen bir dernek olarak faaliyet gösteriyor. Kurulduğu günden beri başkanlık görevini yürüten Emre Kurttepeli’den bayrağı devralan Varol Civil, GBA’nın yeni başkanı olarak görev yapacak.

Bugüne kadar, Insider, Garaj sepeti, Fazla Gıda, Usersdot, Userguiding, Denebunu, Pubinno, Kiralarsın, Getmobil ve Juphy gibi başarılı girişimlere grup olarak toplam 13 milyon dolarlık yatırım yapmış GBA’nın kurucu başkanı Emre Kurttepeli, geride bıraktıkları on yılda ekosistemin gelişmesi için çok önemli aksiyonlar aldıklarını ve kararlılıkla yatırıma devam ettiklerinin altını çizerken, GBA’nın yeni yönetim kurulu ve başkanının GBA’yı ikinci on yılında hızlandırarak daha da ileriye getireceğine inandığını belirtti. Emre Kurttepeli, GBA üyelerinin arasında yapılan oylama sonucunda GBA’nın onursal başkanlığına layık görüldü.

Bayrağı Emre Kurttepeli’den devralan Varol Civil GBA’nın Türkiye’nin girişim ekosistemindeki en değerli yapılarından biri olduğunun altını çizerken, Birol Yücel, Görkem Güven, Uğur Şeker ve Umur Özal’dan oluşan yeni yönetim kurulu ile başta GBA ve tüm ekosistemdeki melek yatırımcılık faaliyetlerini yeniden canlandıracaklarının altını çizdi. Mevcut GBA portföyünün başarılarının devam edeceğini öngören Civil, Türk girişimlerine güvenlerinin tam olduğunu ilettikten sonra, yeni yatırımlarla da üyelerine kazanç sağlarken, ekosisteme de önemli faydalar sağlayacaklarının altını çizdi.