İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“French-Turkish Construction Days’24” Sektörün Önde Gelen Firmalarını Bir Araya Getirdi

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain, Fransız inşaat malzemesi üreticileri ile Türkiye’deki inşaat şirketlerini bir araya getiren “French-Turkish Construction Days’24” etkinliğinin destekçisi oldu.

Fransız Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği (Business France), Türkiye Müteahhitler Birliği’nin ortak düzenlediği, Saint-Gobain Türkiye desteği ile gerçekleşen “French-Turkish Construction Days’24” etkinliğine Türkiye’nin en önde gelen 25 Türk inşaat firması, kalkınma ajansları ve yatırım bankalarının uzman sektör  temsilcileri, yapı sektöründeki faaliyet gösteren markalar etkinliğe katılım gösterdi. 

Açılış konuşmalarını etkinliğe ev sahipliği yapan Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Sayın Fuat Kasımcan ve Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Sayın Julien Cats’in gerçekleştirdiği bu önemli buluşmada; sürdürülebilir ve enerji verimli inşaatlar için çözümler, enkaz sonrası yeniden inşa sürecindeki hafriyat ve atık yönetimi, ülkelerde sürdürülebilir inşaat ve altyapı finansmanı olmak üzere 3 ana konu ele alındı. Katılımcılar, sektörün sürdürülebilir geleceğini şekillendirecek yenilikçi çözümler ve teknolojiler üzerine bilgi alışverişinde bulunurken yeni iş birliği fırsatlarını da değerlendirme imkânı yakaladılar.

Saint-Gobain Türkiye desteği ile Türkiye Müteahhitler Birliği merkez binasında gerçekleşen etkinlikte; Saint-Gobain Spesifikasyon Müdürü Kubilay Büyüklü, “Sürdürülebilir ve Hafif İnşaat Çözümleri” konulu konuşmasında, Saint-Gobain’in gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakma hedefi doğrultusunda geliştirdiği çevre dostu projeler ve sürdürülebilir yapılar için hafif inşaat çözümlerinin önemini vurguladı.

Aynı günün akşamında “French-Turkish Construction Days’24” etkinliği kapsamında Fransa Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde gerçekleşen kokteyl, katılımcı firmalar arasında güçlü bağların kurulmasına ve gelecekteki iş birliği fırsatlarının değerlendirilmesine de olanak tanıdı.