İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Centrum Türkiye, Taxand işbirliğiyle dünya çapında vergi hizmetlerini genişletiyor

Türkiye’deki işletmelerin ihtiyaçlarına özel vergi danışmanlığı ve stratejik finansal danışmanlık hizmetleri sunan Centrum Türkiye, bağımsız vergi firmalarından oluşan ve 50’ye yakın ülkede faaliyet gösteren Dünyanın en büyük bağımsız vergi organizasyonu Taxand ağına kabul edildi.

2005 yılında bağımsız vergi danışmanlık firmalarının uluslararası işbirliği platformu olarak kurulan Taxand ağı, dünya genelindeki en iyi uygulamaları ve uzmanlık bilgisini bir araya getirmektedir. Ağ, üye firmalar arasında güçlü iş birliği ve bilgi paylaşımı sağlayarak müşterilere sınır ötesi vergi konularında kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunmaya devam etmektedir. 

Centrum Türkiye Yönetici Ortağı Dr. Burçin Gözlüklü, “Taxand ağına katılmak, Centrum Türkiye’nin 10 yıla yaklaşan başarı yolculuğunda önemli bir dönemeç. Bu ortaklık, bizi dünya çapındaki en iyi vergi danışmanlık firmalarıyla aynı hizaya getirecek ve müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sunmamızı sağlayacak” ifadelerinde bulundu. Gözlüklü, “Bu iş birliğinin Türkiye’de vergi danışmanlık hizmetleri için yeni bir standart belirleyeceğine inandığını ifade eden Gözlüklü, yerel uzmanlıklarını Taxand’in küresel yetenekleriyle birleştirerek, eşsiz hizmet kalitesi ve yenilikçi çözümler sunmayı hedeflediklerinin de altını çizdi.

Centrum Türkiye’nin hizmet verdiği Türk ve uluslararası firmalar, global pazarlara yönelik içgörüler ve çözümler sunabilecek küresel bir vergi uzmanları ağına erişim sağlayacaklar. Ayrıca, oyunun kurallarının yeniden yazıldığı global vergi dünyasındaki güncel trendleri ve değişiklikleri de etkin bir şekilde yönetebilmeleri mümkün olacak.

Dr. Burçin Gözlüklü, Centrum-Taxand iş birliği aracılığıyla uluslararası vergi planlaması, transfer fiyatlandırması, vergi mevzuatına uyum ve sınır ötesi birleşme ve satın alma desteği gibi hizmetleri önemli ölçüde geliştireceklerinin altını çizerken; Centrum Türkiye müşterilerinin Taxand ağının bu alanlardaki uzmanlığından faydalanarak hem yerel hem de küresel etkileri göz önünde bulunduran stratejik tavsiyeler alma imkanına kavuşacaklarını ifade etti.